В Благоевград изработиха най-дългата мартеница



Стотици деца от школите към Центъра за личностно и творческо развитие в Благоевград се включиха в изработването на най-дългата мартеница, която ще премине през центъра на града с празнично шествие.
Мартеницата е изработена в класическия стил на усукания червен и бял конец и е с дължина близо 800 метра. Вълнението на децата от творческите школи в Центъра споделят Иванина и Мария.
Освен общата мартеница, децата са изработили и персонални мартенички, а Иванина е направила истински шедьовър – мартенско пано от плъстена вълна. В предизвикателството се включва и целия екип на Центъра за личностно и творческо развитие, допълват Александра Ковачева и Стоян Веселински.
„Всъщност идеята ни е това да бъде като символ на заедност, здраве, дълголетие“, посочи Ковачева.
„Искаме тази енергия, която е втъкана в тези мартеници, да я предадем на всички“, допълни Веселински.
В 15 часа под звуците на детско-юношеския духов оркестър най-дългата мартеница ще тръгне на празнично шествие от Младежкия дом до централния площад пред общината, където децата ще изненадат благоевградчани с флашмоб „Баба Марта“.
Нарушението, на която и да е точка от горните правила ще се смята за основание коментарът да бъде скрит. При системно нарушаване на правилата достъпът на потребителя ще бъде органичен.